Oprogramowanie przemysłowe

Informatyka jest obecna już praktycznie we wszystkich dziedzinach życia, począwszy od rozrywki i multimediów, przez wspomaganie edukacji i nauki, a na przemyśle skończywszy. Spopularyzowanie technologii komputerowych w zastosowaniach przemysłowych otworzyło nowe możliwości. Większość producentów systemów sterowania automatyką przemysłową dostarcza narzędzia i interfejsy do komunikacji z systemami komputerowymi. Daje to możliwości odczytu danych procesowych, ich archiwizację i późniejszą analizę, ale co lepsze umożliwia także na zapis parametrów wpływając na proces technologiczny. Jest to otwarta furtka dla oprogramowania, które zapewnia narzędzia do prowadzenia bardziej szczegółowego raportowania zużycia surowców, pomiaru efektywnej produkcji, poprzez wyliczanie na bieżąco odpowiednich wskaźników, optymalizacji samego procesu produkcji lub komunikacji różnych systemów między sobą.

Zalety oprogramowania dedykowanego

Specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania dedykowanego. Jest to oprogramowanie stworzone zgodnie z wymaganiami funkcjonalnymi klienta. Możemy zaoferować swoje usługi na polu komunikacji z systemami sterowania za pomocą protokołu OPC. Przygotować narzędzie do raportowania i bilansowania produkcji lub wspierania pracowników laboratorium podczas wykonywania analiz laboratoryjnych i innych miejscach, w których ogromne znaczenie ma funkcjonalność i niezawodność systemów komputerowych.
Tworzymy oprogramowanie, które jest skierowane zarówno dla użytkownika jak i do ciągłego przetwarzania danych np. na potrzeby wymiany danych i integracji z systemami zewnętrznymi. Niewątpliwą zaletą oprogramowania dedykowanego jest fakt, że jest ono zgodne z tym z czym klient chce pracować, a w przypadku pojawienia się potrzeby dodania nowej funkcjonalności, jest to możliwe do wykonania szybko w przeciwieństwie do oprogramowania zamkniętego sprzedawanego w formie gotowego produktu.

 

Indywidualne podejście do klienta

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Pierwszą fazą współpracy jest zebranie wymagań funkcjonalnych w czasie rozmowy lub poprzez przeanalizowanie środowiska pracy aplikacji. Następnie przygotowujemy wstępną koncepcję aplikacji opisując jak będzie funkcjonowało. Konsultujemy z klientem, aby na tym początkowym etapie można było wychwycić jak najwięcej spostrzeżeń. Dzięki temu można lepiej zrozumieć się nawzajem i mieć lepszy pogląd na produkt, który powstanie.
Po zakończeniu fazy wstępnej przystępujemy do realizacji. Wiadomo, że niemożliwe jest omówienie wszystkich zagadnień i niuansów na samym początku, dlatego zgodnie z ustalonym harmonogramem odbywają się spotkania, na których omawiane są poszczególne etapy pracy. Dzięki takiemu podejściu mamy możliwość skorygować kierunek rozwoju aplikacji, aby jak najlepiej dopasować się do wymagań klienta. Dzięki temu klient jest zadowolony z końcowego efektu prac. Po akceptacji wykonujemy wdrożenie.
Bardzo często nasze oprogramowanie działa 24h dobę w środowisku produkcyjnym. Dla zapewnienia najwyższego komfortu użytkowania oferujemy poza gwarancją całodobowe wsparcie na wdrożone oprogramowanie. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.

SADT

System Archiwizowania Danych Technicznych posiada budowę modułową. Dzięki temu istnieje możliwość rozszerzania jego funkcjonalności. Celem systemu jest udzielanie wsparcia Służbom Utrzymania Ruchu w czasie pracy.

LabSys

Kompleksowym systemem informatyczny mający za zadanie wspomaganie pracy działów Kontroli Jakości w firmach przemysłowych. Program zawiera kilkanaście modułów, które są przydane podczas pracy w laboratorium, magazynie, przy produkcji czy też sprzedaży.

SRP

Nasza firma od kilkunastu lat posiada w swojej ofercie System Rozliczania Produkcji – SRP, który wielokrotnie rozbudowywany, spełnia oczekiwania klientów, rozwiązując problemy bilansowania produkcji.

VigLab

Systemem wspomagający pracę laboratoriów chemicznych. System oferuje szereg rozwiązań usprawniających codzienną pracę w laboratorium: począwszy od zlecania badań, przez wprowadzanie i weryfikowanie wyników, aż do raportów końcowych.

WSOG

Wieloportowy System Odczytu Gazu potrafi odczytać dane z wielu różnych urządzeń rejestrujących parametry gazu udostępniających komunikację za pomocą protokołu GAZ-MODEM, a następnie przesłać odczytane dane protokołem OPC, do wskazanego systemu sterowania.

Emisja

Unikatowe w skali kraju oprogramowanie do przetwarzania i prezentacji danych związanych z handlem emisjami CO w firmach chemicznych. Jako jedna z pierwszych instalacji w kraju został wdrożony przez naszą firmę w Anwil SA.

OPC MMX

Aplikacja jest w pełni konfigurowalnym klientem OPC z szerokimi możliwościami dostępu do danych z przemysłowych systemów sterowania ( DCS, PLC), oraz zapisem w bazach danych do wykorzystania w aplikacjach rozliczeniowych, raportujących, laboratoryjnych i innych.

Szukasz pewnych i bezpiecznych rozwiązań?

Masz problem z układem sterowania? Napięty harmonogram prac? Skomplikowaną technologię? To wyzwania, którym sprostamy!

Pobierz

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami

Certyfikaty

Dbając o najwyższy standard naszej pracy, nieustannie poszerzamy wiedzę i kompetencje. Poniżej aktualne certyfikaty do pobrania:

Referencje

Zaufanie naszych Klientów jest dla nas największą motywacją. Poniżej przedstawiamy opinie naszych zadowolonych Klientów:

Rekomendacje

Nasz profesjonalizm przy współpracy został doceniony przez wielu dostawców i partnerów. Poniżej otrzymane rekomendacje i autoryzacje:

Realizacje

W ciągu kilkunastu lat naszej działalności wykonaliśmy setki projektów, z których jesteśmy dumni. Poniżej kilka naszych ostatnich realizacji:

Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię
Johann W. Goethe

Kompleksowe modernizacje

Projektowanie, budowa, konfiguracja i wdrożenie

Prefabrykacja szaf systemowych

Serwisowanie systemów automatyki przemysłowej

Terminowa realizacje prac

Gwarancja bezpieczeństwa systemów

Zminimalizowane koszty postoju instalacji

Doświadczenie w pracach wykonywanych na rozruchu

Nowoczesne technologie

Wirtualizacja systemów

Nowoczesne programy

Efektywne rozwiązania

Współpraca

Sprawna obsługa

Wyszkolona kadra

Korzystne warunki finansowania

© 1991 - 2020 VIGRAN   //    DESIGNED BY VIDIGO

Przewiń